Blog

Saç Ekiminde Klonlama

Erkeklerin en büyük problemlerinden biri saçının olmamasıdır ve genel olarak  orta yaş gruplarında görülmektedir. Saçla problemleri olan kişiler gittikçe artmaya başladı ve kellik artmaya başladı. O yüzden kellik arttıkça bu sektörle ilgilenen kişilerin bu sektörde bilimsel çalışmalarını artırmışlardır ve bu sektörle ilgilenenlerin de ilgileri gittikçe artmıştır.

Saç klonlama uygulaması artık Türkiye uygulanması beklenmektedir ve bu konu hakkında kişiler kendi aralarında konuşmalar yapmaktadır. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğim. Klonlama adından da anlaşılırsa kişilerden alınmış olan saç kökünün merkezlerinde yani laboratuvar alanında binlercesinin kopyalanıp üretilmesidir. Bu uygulama şuan için kullanıma geçirilmiş bir sistem değildir. Bu uygulama sadece deneme sürecinde olduğu için birkaç kişide denenmiş ve kişilerde pozitif sonuçlar alındı söyleniyor ve yazılıyor.

Bu sistemi birçok kişi kullanıldığını zannediyorlar ve başvuru yapan kişiler var sanıyorlar. Bu konuyla ilgili bazı kişiler biz bu işlemi yapıyoruz klonluyoruz gibi sözler ediyorlar. Bu işlem  geleceğin teknolojisi olarak düşünülüyor. Eğer bu uygulama yüzde yüz sağlıklı ve iyi bir çalışma haline getirilse de bazı sorunlar olabilir. O sorunlarda bu uygulamalar nerede ve fiyat olarak ne kadar olacağı da ayrı bir konu. Biliyorsunuz ki bir çok kişi sağlıktan önce fiyata bakıyorlar fiyat olarak çok yüksek olursa bu yüzden tercih edilmesi zor olabilir. Bu işlem başlanırsa veya bir firma klonlama işlemi yapıyoruz dediğinde 5-6 bin liraya yapacak mıdır?

Ülkede saçların yok olması ya da kellik problemlerine şuan doğru ve fiyat olarak mantıklı bakarsak ben saç ektirmek olduğunu düşünüyorum. Artık saç nakillerinde başarı yüzdesi yüksek olsun ya da operasyon sonrası rahatlık artık daha iyi duruma gelmiş ve saç ekimi sonucunda kişiler hiçbir acı çekmemektedir.

24 Ağustos 2016 Saç Ekimi
About serkan