Blog

Saç Ekiminde İz Kalma Durumu

Saç ekimi günümüzün teknolojisiyle, kesin, güvenli ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Ve bu konuyla ilgili merak edilen bir konu da, uygulama sonrası ameliyat izinin kalıp kalmamasıdır. Bu anlamda içiniz rahat olmalı. Kesinlikle saç ekimi işleminin ardından birkaç hafta sonra ameliyatla ilgili hiçbir iz kalmamaktadır.

Asında bir detay da var ki saç ekim tekniklerine göre ameliyat izi, fue tekniği kullanıldığında iz kalmama durumu daha nettir. Fakat hasta eğer fut tekniğini tercih etmiş ise, ameliyat sonrası şerit şeklinde bir iz kalabilir bazen. Bu sebeple genel olarak ameliyat sonrası hastaların böyle bir sorun ile karşılaşmaması için, fue yöntemi daha çok tercih ediliyor. Siz de doktorunuza ve kliniğinize güvenerek bu kara vararak, içinizi rahatlatan bir işlem uygulatabilirsiniz. Bu sayede hem ameliyat sonrası hiçbir iz kalmaz, hem de ameliyat sonrası oluşabilecek enfeksiyon ve alerjik durumları da ortadan kaldırmış olmak beklenen bir sonuç olacaktır. Uzman yerlerde uygulanan teknikler sayesinde hastaların sağlığı daha da güvende oluyor böylelikle.

Bunun yanı sıra uygulanan operasyonun hemen ardından ekim yapılan bölgede her bir greftin yerleştirildiği alanda küçük kabuklanmalar olacaktır. Fakat bunlar neredeyse 1 hafta içinde dökülecektir. İşlem sonrasında ekim yapılan bölgedeki kabuklanmalar dökülünce canlı saç köklerindeki kısa bir uzama ve izlerin de olmaması, kısa süre içinde işlemin doğal bir sonuç yaratacaktır. Ama bununla birlikte gerçek ve kalıcı uzamanın 3. aydan sonra başladığını da belirtmeliyiz. İlk zamanlar ince saç teli şeklinde süren uzama 5 ve 6. aylarda kılların çaplarının kalınlaşmasıyla arzu edilen görüntüye ulaşmış olur nihayet. Ardından 1. yılın sonunda da olgunlaşması tamamlanan saçlar bir daha da dökülmezler.

24 Ağustos 2016 Saç Ekimi
About serkan