Blog

Saç Ekimi

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir? Kimler Yaptıramaz?

Saç ekimini 20-60 yaş arasın da olan her sağlıklı insan bayan erkek ayrımı olmadan yaptırabilir. Saç ekimi yaptırmak için çok büyük özellikler olmasına gerek yoktur. Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir Sıralası

1- Saç ekimin saçında oluşan kelliğin sebebi bir travma sonucu olmamışsa (bu gibi durumla kel olan bölge de kan dolaşımı halen devam ediyor ise saç ekimi yapılabilir.)

2- Saç ekiminde saçların sökülüp ekilecek yere yeterli sayıda olması gereklidir. Kafasında ense kısmında yan  kısımlar da hala saç var ise bu kişilere saç ekimi yaptırılır.

3- Saç ekimi sağlık sorunu yaşamayan yani ciddi rahatsızlığı olamayan her sağlıklı insana yapılır.

4- Saç ekimi kadın erkek ayrımı olmadan yapılır ve kaş, saç, sakal nakli de aynı şekilde erkekler tarafından talep edildiği sürece yapılabilir.

5- Hanımlar da dökülen kaşlar mevcut ise bu kısıma kaş nakli yapılabilir.,

6- Saç nakli yaptırmak için gerekli detayları incelemiş ve yaptıracağı kurumu iyice takip etmiş her sağlıklı birey saç ekimi yaptırabilir.

Kimler Saç Ekimi Yaptıramaz?

1- Saç ekimi yaptırmak için öncelikle Ciddi bir hastalığınız olmaması lazım (karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, kalp, tansiyon, şeker hastalığı )gibi ciddi sağlık sorunları olmaması gereklidir.

2- Saç ekimi işlemi yaptırma dan önce mutlaka yapılması gereken kan testi size saç ekimi yaptırmanız da sorun olup olmadığı hakkın da detaylı bilgiye sahip eder.

3- Saç ekimi yaptırmamak için ciddi sağlık sorunlarınız olması gereklidir.

4- Saç ekimin kafasın da tek tel saç kalmayan kişilere de yapılamaz.

5- Saç ekiminde en hassas olunan nokta kişinin anestezi uygulamasına reaksiyon göstermemesidir.

6- Saç ekimin de olası sağlık sorununa karşı operasyon yapılan yerin ameliyat ortamı olması olası riskleri saç ekimi esnasın da ortadan kaldırıyor.

Saç ekimi yaptırmak için ilk yapılan muayene de size bütün detaylar ve saç ekimi fiyatları anlatılır ve bu sayede saç ekimi yapılırken olumsuz hiç bir etkiyle karşılaşılmaz. İyi bir kurum veya kuruluş seçmeniz sizin için çok sağlıklı olacaktır. Saç ekimi yaptıracak kişiler mutlaka saç ekimi yapan kurumu iyi tanımalıdır.

24 Ağustos 2016 Saç Ekimi
About serkan