Blog

Saç Ekimi ile Yaş Arasındaki Durum

Pek çok cerrahi müdahalenin tam tersi saç ekiminde yaş oranı değişik tesir etmemektedir. 20 yaşından 60 yaşına kadar bulunan insana saç ekimi uygulaması yapılmaktadır. Saç ekiminde tatbik edilen her hangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Genç yaşta saç ekimi yapılması epey güzel olmaktadır bu nedenle saç ekimi yapılan yerdeki saçını dökülmemektedir alan açıldıkça sizin yaptırdığınız saçlarınız yerinde kalacaktır ve kellik sorunu yaşamadan saçlarınız yerinde kalacak. Genç erkeklerde saç dökülmesi 20 li yaşlarda başlamaktadır bu dökülme 30 lu yaşlarda oldukça hızlanır ve kafanız da belirli bir bölüm komple dökülmüş olur. Bu sonucu gören gençler telaşa kapılır ve bir daha saçlarının olamayacağını düşünür.

Umumiyetle zamanından önce teşhis söylediğimiz dönem işte bu genç toplum dönemidir eğer saçlarda hafif açılmalar yaşandıysa bu neticede sakal kısmında da dökülmeler görülebilir uzmanınızla görüşüp bu doğrultuda alacağınız kararlar saçlarınızın ekilip kalıcık sağlanabilmesi ve dökülen kaşların yerine ve dökülen sakalların yerine de ekim işlemi yapılmaktadır. Kafa da bulunan saçın yaş ile alakalı olarak değil de dökülme nedeni olarak düşünümelidir. Bu daha da iyi sonuçlar elde edilmesini temin eder dökülen saçın neden ve ne şekilde döküldüğü oldukça mühimdir.

Yaş faktöründen daha mühim bulunan nokta budur. Kafa bölümüne bakılmış olduğunda saç diplerinde deri çok açık bir şekilde görülüyorsa saç gürlüğünün olarak bulunması gerekenin yarısına düştüğü söylenebilir. Bu gibi durumlar da oldukça tabii ve epey güzel netice alınıyor. Yapılan saç ekimi uygulaması en iyi karardır. Bu noktada saç dökülmesinin devamlılığıda oldukça mühimdir. Saç dökülmeleri yaşayanlar umumiyetle 50 yaşın ardından bile bu dökülmelere maruz kalmaktadırlar. 40 yaşın ardından büyük hızla dökülen saçlar aynı hızda yavaşlamaktadır. Kısacası belirli bir yaşın ardından saç dökülmelerinde önemli durulamalar yavaşlamalar gözle görülür derece de yavaşlamaktadır. Saç dökülmesi devam eden hastalar saç ekimi yaptırdılar ise saç dökülmesi devam ettiğinden ötürü ekilen yerler tekrar dökülmez öteki kendinden bulunan esas saçlarınız da dökülmeler olabilir bu da tekrar saç ekimi yaptırmanıza neden olacaktır. Böyle bir durumda da kafanız bütünüyle saçsız kalmadan tabii bir görünümle saç ekimi yapılmalıdır.

24 Ağustos 2016 Saç Ekimi
About serkan